Ayasofya Yemek Önerileri

İstanbul’u gezmek isteyenlerin ilk rotası bildiğiniz gibi Sultanahmet bölgesi oluyor. Artık İstanbul’un simgelerinden biri haline gelmiş olan Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii bu bölgede birbirine son derece yakın yerde bulunuyor.  Özellikle Ayasofya Müzesi’ni ziyaret edenler Ayasofya yemek önerileri  konusunda da fikir almak isteyebiliyor. Öğle ya da akşam yemeği için tercihini hangi mekanda yana kullanmak istediğini bilmeyenlere bizim de bir önerimiz olacak.

1950 yılından bu yana hizmet veren Tarihi Halkın Köftecisi leziz köfteleri ile ve farklı  yemek çeşitleri ile Ayasofya yemek önerileri  arasında bulunuyor. Sadece bu bölgeyi ziyaret eden yerli turistlerin değil yabancı turistlerin bile sıklıkla tercih ettiği bir restorana dönüşen Tarihi Halkın Köftecisi, oldukça zengin bir menü sunuyor olması ile de beğeni topluyor.

Sadece çorba içmek için bile rotasını bu restoranda çevirenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Tavuk şiş, şiş kebap gibi yemek çeşitleri ile birlikte özellikle köfte çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Kurulduğu 1950 yılından bu yana fiyatlarını son derece makul seviyede tutmayı başaran bu restoran  tarihi bir mekanda yemek yeme keyfini sizlere yaşatıyor.

Sultanahmet bölgesinde ve Ayasofya Müzesi’nde keyifli bir gezinti yaptıktan sonra yemek molası vermek istediğiniz her an tercihinizi bu restorandan yana yapabilirsiniz. Bu arada internet sitesinde hangi yemeklerle hazırlanmış bir menüsünün olduğu bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden rezervasyon işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.